OTSINGUSÕNA

TASUTA TRANSPORT alates 100€ tellimustele

Ostukorv on tühi.

Image Alt

Furlin

Bränd

FURLIN

Furlin – eestimaine rõivabränd, mis on loodud teadlikule põhjamaa inimesele, kes hindab naturaalseid materjale ning ajatut ja kauakestvat disaini. Hoolides keskkonnast, oleme valinud omale jätkusuutliku rõivabrändi tee ning seetõttu pakumegi kliendile alternatiivset lahendust karusnahale.

Oma valikus keskendume eelkõige lambanahksete kasukate, vestide ja aksessuaaride valmistamisele, mille tooraine tuleb tuleb peaasjus vabast loodusest.

Järgime Skandinaaviale iseloomulikku minimalistlikku ning ajatut disaini, mis sobib ideaalselt põhjamaade elukeskkonnaga.

Furlin hoiab au sees põlvest-põlve kantud käsitööoskusi – oskusi, mis olid meie esivanemate peamiseks elatusallikaks, kuid mida tänapäeval vähesed valdavad.

Disainer

Evelin Pranno

Furlini disainer ja köösner, sai brändi loomiseks inspiratsiooni oma lapsepõlvest.

Veetnud suved oma vanaisa talus, õppis Evelin hindama ja austama loomi ning looduse käekäiku.

Seetõttu suhtub ta ka loomsesse nahka, kui taiesesse, suure lugupidamisega.

Suurem huvi õmblemise ja moekunsti vastu tekkis Evelinil juba varajases nooruses. Oma osa sel teekonnal mängis kindlasti ka see, et käsitööd on nende suguvõsas põlvest-põlve armastatud ning hoitud au sees ja tegeletud sellega ka peamise elatusallikana. Loomuliku elutee jätkuna omandas Evelin moekunstniku hariduse ning lõi 2017ndal aastal oma rõivabrändi, Furlini.

Töökogemust karusnahkadega omab Evelin üle 10ne aasta, olles esindanud Eestit ka korduvalt näiteks Itaalias, Milaanos, karusnahadisainerite konkursil.

Naturaalsest nahast

Tooraine

Meie jaoks on oluline, et nahk, mida me oma loomingus kasutame, oleks pärit vaid heades elutingimustes kasvanud loomadelt. Seetõttu tarnime nahkasid Euroopa nendest piirkondadest, kus on loomade kasvatamiseks seatud kõrged heaolu standardid. Valikus on kõrge kvaliteediga meriino lambanahad, mis on pärit Hispaaniast ning töödeldud Itaalias, nahaparkimistöökodades. Samuti pakume luksuslikult siidiseid Rex tõugu küülikute nahkasid Eesti väiketalunikelt, kes kasvatavad restoranide ja kaupluste tarbeks küülikuliha. Lisaks teeme koostööd ka Eesti Jahiseltsi ning jahimeestega, kelle käest saame erinevaid metslooma nahkasid. Metsloomade arvukust on meie metsades oluline reguleerida, sest ainult nii suudame säilitada oma liigirikkuse.

Naturaalsest nahast kasukas on keskkonna seisukohalt üks säästlikumaid rõivaesemeid.

Naturaalse naha tootmine ei nõua erinevalt paljudest teistest materjalidest väga palju ressursse ning on ühtlasi ka biolagunev. Nahast valmistatud kasukad on õige valmistusviisi korral kauakestvad ning võimalik pärandada ka edasi järgnevatele põlvkondadele. Lisaks on võimalik kasukat parandada, ümber disainida või komposteerida, kui selle eluiga on ühel hetkel läbi saamas. Seega võib öelda, et naturaalse kasuka jalajälg looduse silmis on nullilähedane, võrreldes näiteks kunstmaterjalist tehtud kasukaga.

Olulist rolli mängib naha juures ka parkimise tehnoloogia. Furlinis kasutame vaid nahkasid, mis on pargitud uuenduslike tehnoloogiate abil. See tähendab, et parkimise protsessist on eemaldatud toksiliste metallide ühendid.

Naturaalsest nahast kasukas – käsitööna valmistatud, kauakestev, taaskasutatav, ümbertöödeldav, biolagunev.

FURLIN

Tutvu tootevalikuga

etEesti
en_USEnglish etEesti